Zespół muzyczny AETERNUM

Idea założenia zespołu przy parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie zrodziła się jeszcze za poprzedniego proboszcza, jednak dopiero pojawienie się księdza Stanisława Furczonia oraz wikarego – księdza Jacka Moskala sprawiło, że muzyczne wizje młodych parafian przybrały realny kształt.

Choć liczba członków nie jest stała, a zespół wciąż otwarty jest na nowych chętnych, do najwytrwalszych i najbardziej zdeterminowanych zaliczyć można dziesiątkę utalentowanych osób.

Z perkusyjną podstawą cajonu, zgodnym współbrzmieniu gitar, mocną nutą skrzypiec i fletu oraz wokalem, zespół Aeternum brzmi naprawdę profesjonalnie. 

Na cotygodniowych sobotnich próbach przygotowywane są utwory, które ubarwiły już niejedną kościelną uroczystość. Poza niedzielnym graniem na mszy, zespół prowadził również wieczorne czuwanie dla cieszyńskiej młodzieży, wziął udział w koncercie na Wzgórzu Zamkowym, a nawet zaprezentował swoje możliwości w międzynarodowym towarzystwie podczas ŚDM.

Obecnie prowadzenie zespołu przejął nowy wikary – ksiądz Grzegorz Gaweł, umożliwiając dalszy rozwój zdolnej młodzieży. Pod jego czujnym okiem zorganizowana została sprzedaż zniczy, z której środki dozwolą na zakup sprzętu potrzebnego do profesjonalnego nagłośnienia grupy młodych.

Zespół tworzy własne aranżacje znanych i mniej znanych utworów, wykonując to, co sprawia mu prawdziwą przyjemność – a wszystko to na chwałę Bożą. Jest otwarty na nowe brzmienia i nowe głosy, na które czeka w każdą sobotę o 11 w salkach parafialnych, dając szansę na przyjście nawet tym, którzy w weekend lubią dłużej pospać ;)

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła