Zostań fundatorem witraża

Z roku na rok nasze świątynie są co raz piękniejsze. Pochwała należy się parafianom, którzy dbają o potrzeby naszej wspólnoty. Wierni nie tylko nie szczędzą grosza, ale także poświęcają cenny czas oraz siły, by uświetnić wygląd obu kościołów. W tym roku zaplanowano zakup czterech witraży, które ozdobią kościół Miłosierdzia Bożego w Kalembicach. Ta niezwykle misterna sztuka sakralna obrazować ma uczynki miłosierdzia, których dokonywał Jezus Chrystus, a zostały przedstawione na kartach Nowego Testamentu. Sceny biblijne nie tylko będą zdobić, lecz podkreślać szczególną cześć jaką oddaje Miłosierdziu Bożemu lokalna wspólnota parafialna. Mając na uwadze, że koszt witraży nie jest mały, zwracamy się z prośbą do parafian o wspomożenie tego zbożnego celu. Fundatorem witrażu może zostać więcej osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księżmi z naszej parafii.

 

Lista witraży:

  1. Nawrócenie św. Marii Magdaleny - fundatorem została Państwo Pasterny

  2. Miłosierny Samarytanin - fundatorem zostali Państwo Bierscy

  3. Wskrzeszenie córki Jaira - jeszcze nie ma fundatora

  4. Uciszenie burzy - jeszcze nie ma faundatora

 

Projekty witraży można zobaczyć na stronie internetowej, Facebooku oraz w kościelnej gablocie.

Paweł Czerkowski

Galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła