POMOC DLA UKRAINY

Pomoc dla Ukrainy

Ks. Ignacy Czader koordynator pomocy dla Ukrainy zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności i środków czystości.

Obecnie przygotowywany jest kolejny transport darów do ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa. Ten ośrodek (między innymi ) udziela schronienia i pomocy uciekającym przed wojną matkom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym i starszym.

Wspierane są także rodziny mieszkające na zachodzie Ukrainy, często mające polskie  korzenie, które chociaż niezamożne, przyjmują uchodźców ze wschodniej części kraju, ratując ich przed koniecznością wyjazdu do Polski i  innych krajów.

Miejsce składania darów. Zakrystia w kościele Opatrzności Bożej i  kaplica Matki Boskiej Fatimskiej w kościele Miłosierdzia Bożego, przed Mszami św. i po ich zakończeniu.

Zbiórka potrwa do 22 czerwca ( środa). W czwartek,23 czerwca, wszystko zostanie dostarczone do salek parafialnych w Pogórzu.

Artykuły spożywcze powinny posiadać dłuższy okres przydatności i lepiej ofiarować kilka sztuk jednego produktu ( paleta, karton) niż po jednej sztuce różnych artykułów. Pomoże to w szybszej segregacji i właściwym  transporcie.

Wszystkim wcześniejszym, obecnym i przyszłym Darczyńcom z całego serca : Bóg zapłać !

Dziękuję  z góry przyszłym darczyńcom bo nie wiadomo jak długo będzie potrzebna taka pomoc.

ks. Ignacy Czader - koordynator dla dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i skoczowskiego

Paweł Czerkowski

Galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła