PIERWSZY DZIEŃ KSIĘDZA ZENONA W NASZEJ PARAFII

W tym roku, już początkiem lipca, we wspomnienie św. Jana z Dukli przybył do naszej parafii nowy wikariusz - ks. Zenon Budka, który dotychczas pełnił posługę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żywcu-Moszczanicy. Księdzu Zenonowi życzymy wielu Łask Bożych, opieki Najświętszej Marii Panny, a także owocnej posługi w naszej parafii.

Jest to również dobry moment, by przypomnieć, jakie znaczenie ma modlitwa za kapłanów.

Módlmy się słowami zapisanymi przez siostrę Faustynę w "Dzienniczku":

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów. Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, bo Ty wszystko możesz.

Dzienniczek, 1052

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiej fotorelacji z piątkowej Mszy świętej.

Paweł Czerkowski

Galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła