ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Dziś, 21 czerwca w naszej parafii odbył się odpust ku czci Opatrzności Bożej. Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o 11.30. Eucharystię sprawowali: ks. proboszcz Stanisław Furczoń, ks. kan. Franciszek Holi - wieloletni proboszcz naszej parafii oraz o. Mirosław Zięba - karmelita Bosy z Usoli Syberyjskich. Całość uświetnił występ młodzie, żowego zespołu parafialnego Aeternum. Kazanie wygłosił o. Mirosław, który nie tylko podziękował za otrzymane z naszej parafii wsparcie, ale podzielił się świadectwem wiary swoich parafian, którzy na kapłana musieli czekać 70 lat. Słowa te miały nam uzmysłowić, jak nie doceniamy naszego uprzywilejowania i dostępu do sakramentów. Zanim wierni ruszyli w tradycyjnej procesji dokoła kościoła Opatrzności Bożej, parę słów wygłosił ks. Franciszek Holi. Zapewnił, że codziennie modli się w intencji naszej wspólnoty, z którą duchowo łączy się codziennie podczas eucharystii w kaplicy domu księży emerytów. Prosił nas również, byśmy i o nim pamiętali w swych modlitwach.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Usolach Syberyjskich, któtuacra przybliży nam lepiej sytuację naszych braci z Syberii.

Link: http://www.karmeliciusole.pl/pl/

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Paweł Czerkowski

Galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła