MŁODZIEŻ PRZYJĘŁA SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Bierzmowanie udoskonala łaskę chrztu; jest ono sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem, włączyć nas bardziej do jego posłania i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny.
(KKK 1316)

Korzystając z corocznego pobytu Jego Ekscelencji - ks. bp. Zbigniewa Kusego w ojczyźnie, księża z naszej parafii poprosili go, by udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Tym razem nasza młodzież z uwagi na czas pandemii musiała czekać na ten moment trochę dłużej. Moment wejścia w dojrzałość chrześcijańską przypadł na pierwszy tydzień września. Kandydaci do bierzmowania przyjęli sakramenty w czasie uroczystych Mszy św. w czwartek i piątek (2-3 września). Kandydaci przygotowywani byli do przyjęcia sakramentu zarówno przez księdza proboszcza Stanisława Furczonia, jak i ks. wiakriusza Adriana Trzopka, którzy wraz ks. biskupem koncelebrowali obie Msze święte.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowych uroczystości.

Paweł Czerkowski

Galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła