CUD NAD PASTWISKAMI

"Cud nad Pastwiskami" - tak określił to, co się dzisiaj wydarzyło w naszej parafii ks. Andrzej Wołpiuk, który przewodniczył wieczornej Eucharystii. Podkreślając, że to początek wydarzeń, które mają jednoczyć młodych ludzi przy Ołtarzu Pańskim.

Dzisiaj odbyło się planowane "Uwielbienie z Carlem" - Msza święta, podczas której obecne były relikwie błogosławionego - współczesnego patrona młodych. Wzoru, który nie żałował żadnej chwili ze swego, krótkiego życia i zawsze miał czas na adorację.

Kazanie do młodzieży wygłosił ks. Kamil Kuchejda - diecezjalny duszpasterz młodych, podkreślając, że to nie prawda, że młodych nie ma w kościele. "Jest piątek, piąteczek, piątunio. Mogliście się świetnie bawić, robić cokolwiek innego, a znaleźliście czas na Eucharystię" - zwrócił się do młodzieży ich językiem. Udowodnił jednocześnie, że Kościół nadal ma im coś do powiedzenia.

Po Eucharystii, zwyczajem bł. Carlo Acutisa wierni uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, którą przygotował ks. Zenon Budka wraz ze służbą liturgiczną oraz młodzieżowym zespołem muzycznym "Aeternum".

Paweł Czerkowski

Galeria

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Cieszynie
ul. Krokusów 8, 43-400 Cieszyn

tel. 33 825 37 18
parafia@opatrznoscbozacieszyn.pl

Zdjęcie Kościoła